Filcové dečky

Filcové dečky můžete znát z historie, kdy se u nás používaly takové ty typické žluté dečky. Dnes už je není moc vidět, ale věřím, že starší ročníky budou rozhodně vědět, o čem je řeč. 

Doba však postoupila a dnes už je na výběr větší množství barev a i provedení je malinko jiné. Celkově se možná mění filozofie použitých materiálů a začínáme se postupně vracet opět k přírodním materiálům, ke kterým filc (vlněná plsť) rozhodně patří.

Mezi hlavní výhody plsti patří skvělá termoregulace, kdy v létě ochladí a v zimě zahřeje. Pot odvádí mnohem rychleji, než bavlna a dokáže absorbovat až 33 % své vlastní hmotnosti. Podsedlové dečky z těchto materiálů jsou opravdu odolné a vydrží dlouhá léta. Jedná se o přírodní materiál, takže se po čase dokáže i malinko tvarově přizpůsobit koni. Údajně dokáže i méně pohlcovat pachy narozdíl od materiálů, které se běžně používají při výrobě deček.


Co se péče o tyto dečky týče, čistí se jemným vykartáčováním a prostředky na péči o vlnu. Dále je možné je tepovat a teoreticky by se daly dečky prát i v pračce. Nicméně toto budu rozhodně testovat, než vám doporučím i tento způsob očisty.

Doporučovány jsou koním, kteří jsou citliví a běžné dečky jim způsobují potíže - například trpí na záněty chlupových folikulů aj.

Co se provedení týče, můžeme vybírat z několika barev a dečky se dají samozřejmě doplnit o jakoukoliv výšivku či jiné zdobení.

V současné době jsou dečky z mé dílny ve fázi testování. Než tyto dečky půjdou do přímého prodeje, chci odladit všechny mouchy. Mým přáním je, aby klienti měli přesně tu péči, kterou si zaslouží.

Try & Buy

Vím, jak je těžké posoudit, zda právě tento typ dečky bude pro vás a vašeho koně vhodný. Proto nabízím možnost vyzkoušet si filcovou dečku ještě před jejím pořízením. 

Jak to probíhá?

Níže naleznete kontaktní formulář, který mi v případě zájmu vyplňte. Filcové dečky dostanete v balíčku ve dvou provedeních (1x 3mm a 1x 5mm), abyste mohli posoudit obě tloušťky. Dečky půjčuji na týden a po uhrazení vratné kauce 3.000,- CZK. Objednávka filcové podsedlové dečky
Pro objednávku filcové podsedlové dečky prosím využijte objednávkový formulář na odkazu níže. Veškeré podrobnosti spolu potom probereme osobně. 😊❤️


Fotogalerie