Moje cesta k šití podsedlových deček měla, slušněji řečeno, řadu komplikací. 😅

Od malička jsem pomáhala doma mamince s domácími pracemi, avšak šicímu stroji jsem se vyhýbala jak čert kříži. To se však změnilo v pozdějším věku, kdy jsem svůj první šicí stroj dostala od Ježíška. Postupně jsem tak tomuto jednoduše složitému zařízení začínala přicházet na kloub a začala tak šít první podsedlovky.

První pokusy mi přišly naprosto nedokonalé, takže jsem víc párala, jak šila, ale nikdy jsem to nevzdala. A že těch chutí všechno hodit do rokle nebo rituálně podpálit bylo hodně. 😆 Víc mě však naplňovala vidina spokojených zákazníků a koní, kterým tyto unikátní podsedlovky nadmíru sluší. Později proto do dílny přibyl i vyšívací stroj, takže si nyní veškeré výšivky programuji sama a mohu Vám tak vyjít maximálně vstříc.

V současné době tvořím jak vlastní návrhy, tak se snažím vyhovět i netradičním přáním milých zákazníků. Jste to právě vy, kdo mě nutí neustále se zlepšovat, přemýšlet nad použitými materiály, upravovat pro vás tvary podsedlových deček na míru a věřte, že někdy je to opravdu náročné. 🙂 A když už si člověk myslí, že zvládne všechno, tak ho život pěkně vyškolí. Však to určitě také znáte, ale i za toto jsem nesmírně vděčná. Díky pádům se člověk učí a zlepšuje. A o tom ten život je. Šiji pro vás s láskou a někdy si dávám načas, aby výsledek opravdu stál za to.

Na sociálních sítích (Facebook, Instagram) sdílím i střípky z výroby, tak můžete nahlédnout pod pokličku a vidět vznik třeba právě té Vaší jedinečné podsedlovky či čabraky. Anebo být prostě jen součástí příběhů, které píše sám život. 😊

💗Přeji, ať na své cestě po boku koní nacházíte jen radost a bude mi velkou ctí, pokud budu moci být i já součástí toho Vašeho jedinečného příběhu. 

Děkuji za důvěru! 💗

S úctou,

Alena Češková