Kdo jsem?

Nemyslím si, že by mé produkty byly o mnoho jiné, než klasické komerční zboží. To kouzlo netkví v použitých materiálech, ale v tom, co do toho dáváte vy. Vaše přání, myšlenky, touhy. Tohle dělá z APAČ podsedlovek neobyčejné kousky. Přesně toto jsou ty maličkosti, které v obchodě nenajdete. Maličkosti, které mnohdy vyrazí dech.

Jmenuji se Alena Češková a od roku 2016 tvořím podsedlové dečky a čabraky na přání zákazníků pod značkou APAČ podsedlovky. Dnes už se na výstroj nedívám jen jako na módní záležitost, ale dopodrobna zkoumám kombinace materiálů, které jsou a nejsou vhodné pro konkrétní jezdeckou dvojici. Tak jako my lidé jsme každý jiný, tak i každý kůň je jiný a potřebuje jiný tvar a materiál tak, aby se cítil dobře. A protože i já sama často usedám do sedla, mohu zákazníkům se vším poradit a dopodrobna zkonzultovat vše, co bude třeba.


Vzdělání a kurzy

Šití jezdeckého vybavení je jedna disciplína a druhá, možná o mnoho důležitější je, jak to vše napasovat tak, aby měl kůň doopravdy pohodlí, které si zaslouží.

V roce 2022 jsem se aktivně účastnila kurzu "Pasování sedel" pod záštitou Koněčesky. Tyto informace mi úplně změnily pohled na podsedlové dečky a jejich funkčnost.

V roce 2023 jsem své vzdělání povýšila o kurz "Základy pasování uždění pro majitele koní" pod vedením Kristiny Koudelové. Jedná se o další střípek skládačky, který je nutný znát k tomu, aby měli koně o trochu lepší život.

Některé zkušenosti a střípky z výroby sdílím i na sociálních sítích (Facebook, Instagram, TikTok), tak můžete nahlédnout pod pokličku a vidět vznik třeba právě té Vaší jedinečné podsedlovky, čabraky či výšivky. Anebo být prostě jen součástí příběhů, které píše sám život. 😊💗Přeji, ať na své cestě po boku koní nacházíte jen radost a bude mi velkou ctí, pokud budu moci být i já součástí toho Vašeho jedinečného příběhu. 

Děkuji za důvěru! 💗

S úctou,

Alena Češková


Rozhovor pro EQUINNS