Srovnání bezpečnostních třmenů

12.11.2021

Zuzka Švarcová, jakožto úspěšná jezdkyně všestrannosti, si pro Tebe připravila srovnání třmenů, které měla možnost vyzkoušet. 👍 Tento článek má uveřejněn i na svém Instagramovém profilu, ale aby neskončil v zapadlišti dějin, přikládám i zde na webovky. 😊

NEKONEČNÁ DEBATA O TŘMENECH 👀

Freejump nebo Acavallo? Které mi více vyhovují a které bych více doporučila? To je jedna z nejčastějších otázek, která se objevuje v mých zprávách. Několikaletou zkušenost mám s oběma + jsem měla ještě nedávno možnost vyzkoušet taky FlexOn. A abychom si trochu odpočali od #nostirrupnovember, tak jsem si pro vás připravila menší srovnání.


🔹Acavallo Arena Alupro

Tyto třmeny byly první takové "lepší," které jsem si pořídila v návaznosti na zranění kotníku a bolest kolen při ježdění. Líbí se mi jejich design, jen mi u nich chybí varianta ve zlaté barvě.

✔️Bezpečnost: Systém výklopného ramene (viz. video zde 👈) mi přijde jednoznačně nejbezpečnější a nejjistější z těchto tří třmenů.

✔️Stabilita: Parádní. Široká nášlapka neklouže a třmen drží nohu v dobré pozici, nevytáčí špičku od koně. Jsou lehčí než FJ a FlexOn.

✔️Bolest kloubů: Minimální. Třmen dobře tlumí nárazy a ani po dlouhé vyjížďce mě klouby nebolí.

Cena: 3300 - 4200 Kč

Klikni zde pro odkaz na třmeny

🔹Freejump Soft Up Pro

Na Freejumpech se mi hodně líbí jejich design a spousta možností barevných variant.

✔️Bezpečnost: Rameno mi nepřijde moc flexibilní - hlavní bezpečnostní funkce FJ je, že se mají v případě pádu a zachycení nohy jezdce ve třmenu rozpadnout, což mi teda na nich vadí.

✔️Stabilita: Opět parádní. Řekla bych, že nohu drží možná ještě o malilinko lépe, než Acavalla (jsou o trochu těžší). Ale vytáčejí špičku od koně.

✔️Bolest kloubů: Po delším ježdění mě v nich poslední dobou začaly bolet kotníky.

Cena: 6500 - 7500 Kč

Klikni zde pro odkaz na třmeny

🔹FlexOn SafeOn

Tyto třmeny jsem zatím vyzkoušela jen párkrát v terénu a na jízdárně. Nemůžu je bohužel tedy tak dobře zhodnotit z hlediska dlouhodobého používání a při skákání.

✔️Bezpečnost: Funkci SafeOn jsem upřímně moc nepochopila. Mají gumové flexibilní rameno, které je ale nahoře i dole přišroubované ke zbytku třmenu. Rameno by se mělo v případě pádu uvolnit ze šroubku, ale když jsem zevnitř aplikovala tlak, nic se nestalo. Nechtěla jsem to tedy zkoušet úplně silou, protože jsem je měla jen půjčené, ale za mě by to mělo jít uvolnit snáze.

✔️Stabilita: Perfektní. Jsou těžší než Acavalla, a tak bych řekla, že drží nohu přibližně stejně dobře jako FJ, a navíc nevytáčejí špičku ven.

✔️Bolest kloubů: Minimální. Za dobu, co jsem je zkoušela, mě nic nezačalo bolet, takže tlumení nárazů je parádně vyřešené.

Cena: okolo 7000,- Kč

Klikni zde pro odkaz na třmeny

Celkové hodnocení? Já momentálně dávám přednost Acavallům. I s ohledem na cenu a bezpečnost bych je nejvíce doporučila.

Ještě k tomu jsem si je teď zkoušela vyšperkovat barevnou izolační páskou, což si myslím, že by se u zbylých dvou typů dělalo blbě. Takže když jsi kreativní, můžeš i měnit barvy a stačí Ti k tomu jedny třmeny. 😁

Odkaz na článek na Instagramu + video


Bezpečnostní třmeny Acavallo Arena teď navíc pořídíš s 15% slevou u HORSEandME.eu s kódem BZP15ZS 💙 sleva platí do 14. 11. 2021

Odkaz na třmeny Acavallo Arena