Materiál na výrobu podsedlovek

Na vrchní stranu používám bavlněnou látku buď v keprové vazbě nebo "obyčejné" bavlněné látky. Kepry jsou obecně pevnější, ale nemají tolik barevných odstínů jako bavlněné látky. Bavlny jsou o něco tenčí, ale zase si můžete vybrat z velké škály barevných odstínů. 

Na spodní stranu podsedlovek používám funkční, antibakteriální úplet s ionty stříbra. Tato látka se vyznačuje těmito vlastnostmi:

- pohlcuje pachy a ničí veškeré bakterie; odvádí pot do horní vrstvy na principu knotovému efektu; odolnost nejméně 2,5 x větší jak u bavlny, lehký, stálobarevný, rychle schne, lze prát v pračce, ale nesmí se žehlit !!!

Do prostoru mezi vrchní bavlnu a spodní materiál používám 1 cm široký, vysokozátěžový molitan. Na přání zákazníků lze podsedlovku v oblasti hřbetu doplnit o paměťovou pěnu.

Dále je možnost vybrat si i různě barevné lemy. Tyto jsou ve většině případů z kepru, aby byla zachována funkčnost, pevnost a jistá odolnost lemu. I tak však materiál není nesmrtelný.

Na dozdobení mohu nabídnout kroucené šňůry, kamínky, borty, paspulky a v podstatě cokoliv je komu milého v různých kombinacích. 


Malá  ukázka zvolených materiálů a možnosti zdobení